ŞANLIURFA ECZACI ODASI
PEGINTRON PEN, PEGINTRON FLAKONLARI VE INTRON A PEN AMBALAJLARINDAKİ ALKOLLÜ MENDİLLERİN KONTAMİNASYON RİSKİ NEDENİYLE KULLANILMAMASI HAKKINDA
Geri
30.03.2012 11:38

 

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından 02.02.2011 tarihinde www.iegm.gov.tr de ?Hekimlere, Eczacılara ve Hastalara Önemli Duyuru? başlığı ile bir duyuru yayınlanmıştır.

Duyuru ile ?Pegintron (Pegintron Alfa-2b) Pen, Pegintron Flakonları ve Intron A (İnterferon Alfa-2b) Pen Ambalajlarında Yer Alan Alkollü Mendillerin potansiyel kontaminasyon riski nedeniyle KULLANILMAMASI gerektiği hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Ambalaj içerisinde bulunan alkollü mendillerin (ALCO-PREP), Bacillus cereus bakterisi ile potansiyel kontaminasyon riski bulunduğundan atılması gerekmektedir. Aynı şekilde, hastalar ve sağlık görevlileri Triad Grup tarafından üretilen ve Schering Plough ilaçları ile paketlenen alkollü mendilleri KULLANMAMALIDIR. Bu ürün yerine, alternatif alkollü mendillerin veya izopropil alkol ile steril gazlı bezin kullanımı önerilmektedir.


Hekimlere, Eczacılara ve Hastalara Önemli Duyuru metni için tıklayınız
DİĞER HABERLER