Teb Haberleri


SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN "ECZANELERDEN İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN PROTOKOL...

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN

Sosyal Güvenlik Kurumunun “Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokolün Devamı”Konulu Duyurusu Bilindiği üzere, SGK ve Birliğimiz arasında imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol"ün süresi 31.03.2020 tarihinde sona ermekteydi. Kurum ve Birliğimiz arasında devam etmekte olan yeni dönem Protokol görüşmelerine, COVID-19 salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde zorunlu olarak ara verilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu ile B...


“İlaç Güvenlik İzlem Formu ile Kullanılan ve Kısıtlı Dağıtımda Olan İl...

“İlaç Güvenlik İzlem Formu ile Kullanılan ve Kısıtlı Dağıtımda Olan İlaçların Temini”  Konulu TİTCK Duyurusu Hakkında

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 01.04.2020 tarihinde (bugün) yayımlanan “İlaç Güvenlik İzlem Formu ile Kullanılan ve Kısıtlı Dağıtımda Olan İlaçların Temini” konulu duyuru ile; COVID-19 sebebiyle Kurum tarafından 16.03.2020 tarihli duyuru ile kronik hastaların ilaç kullanımı ile ilgili bazı tedbirler alındığı, ancak, riskleri nedeniyle takip edilen ilaçlar (ilaç güvenlik izlem formu ile kullanılan ilaçlar ile kısıtlı dağıtımda olan ilaçlar) için ayrıca bir açıklama yapılması gereği ortaya çıktığı belirtilmiştir. Bu bağlamda söz konusu ilaçlar ve...


REÇETESİZ İLAÇ TEMİNİNE YÖNELİK MEDULA'DA YAPILAN DÜZENLEME HAKKINDA

REÇETESİZ İLAÇ TEMİNİNE YÖNELİK MEDULA'DA YAPILAN DÜZENLEME HAKKINDA

Reçetesiz İlaç Teminine Yönelik Medula’da Yapılan Düzenleme Hakkında Bilindiği üzere, 24 Mart tarihinde SGK ile yaptığımız görüşmede “Reçetesiz ilaç tedavisi” kapsamında sahada yaşanan sorunları ayrıntılı olarak aktarmış ve eczanelerden ı̇laç teminine yönelik taleplerimizi iletmiştik. Taleplerimiz doğrultusunda, reçetesiz ilaç temini kapsamında kronik hastalığı nedeniyle kişilere düzenlenmiş raporların süre uzatımına ilişkin belirlenmiş olan 1 Mart 2020 tarihi, ihtiyaç sahibi olan ve evinde kalması zorunlu bulunan kişilerin ilaç...ECZANELERDE EL ANTİSEPTİĞİ HAZIRLANMASI HK.

ECZANELERDE EL ANTİSEPTİĞİ HAZIRLANMASI HK.


ECZANELERE İLİŞKİN TEDBİRLER HK.

ECZANELERE İLİŞKİN TEDBİRLER HK.


SGK’nın Kronik Hastalıklarda Reçetesiz İlaç Temini İçin Medulada Yaptı...

SGK’nın Kronik Hastalıklarda Reçetesiz İlaç Temini İçin Medulada Yaptığı Düzenlemeler Hk.

Açıklama : Kronik hastalıklarda reçetesiz ilaç temini kapsamında; reçete kayda alınmadan önce Uyarı Kodu bölümünden Tüm Uyarı Kodlarından Sorgulama yapılarak (418 - Kronik hastalıklarda reçetesiz ilaç tedavisi) kodu seçilmelidir. Yapılan seçimle; Tesis Kodu alanına 11990099, Diploma Tescil No alanına da 000000 otomatik olarak eklenecek olup, uygun doktor branşı branş listesinden seçilmelidir. Bilgilerinize. Duyurunun yayımlanması sonrasında, sistemde yapılan düzenleme ve uygulamanın kapsamı hakkında kurum yetkilileri ile yapılan görüşmelerde alınan bilgiler şu şekil...


Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancıların Üniversite Hastanelerinde Düze...

Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancıların Üniversite Hastanelerinde Düzenlenen Elektronik Olmayan Reçeteleri Hakkında

Türk Eczacıları Birliği'nin Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancıların ÜniversiteHastanelerinde Düzenlenen Elektronik Olmayan Reçeteleri Hakkındaki yazısı ektedir.


Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünler Hakkında

Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünler Hakkında

Türk Eczacıları Birliği'nin Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünler Hakkında bilgilendirmenin yer aldığıyazısı ekte bilginize sunulmaktadır.


Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancılara Sağlanacak Sağlık Hizmeti Hakkı...

Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancılara Sağlanacak Sağlık Hizmeti Hakkında

Türk Eczacıları Birliğinin Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancılara Sağlanacak Sağlık Hizmeti Hakkında bilgilendirmenin yer aldığı yazısıekte bilginize sunulmaktadır.


Antidepresan ve Antipsikotik İlaçların Kullanımı Hakkında

Antidepresan ve Antipsikotik İlaçların Kullanımı Hakkında

Türk Eczacıları Birliği'nin Antidepresan ve Antipsikotik İlaçların KullanımıHakkındabilgilendirmenin yer aldığı yazısıekte bilginize sunulmaktadır.


2019 Yılı Resmi Olmayan Satış Hasılatı Veri Girişleri Hakkında

2019 Yılı Resmi Olmayan Satış Hasılatı Veri Girişleri Hakkında

Türk Eczacıları Birliği'nin 2019 Yılı Resmi Olmayan Satış Hasılatı Veri Girişleri Hakkındabilgilendirmenin yer aldığı31.01.2020tarih ve1132 sayılı yazısıekte bilginize sunulmaktadır.


Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sistemi Hakkında

Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sistemi Hakkında

Türk Eczacıları Birliği'nden gelen Bireysel Emeklilik Otomatik Katılım Sistemi Hakkında bilgilendirmenin yer aldığı 30.01.2020 tarih ve 1101 sayılı Bölge Eczacı Odası yazısıekte bilginize sunulmaktadır.


YARDIMLAŞMA SANDIĞI KREDİ ORANLARI HK.

YARDIMLAŞMA SANDIĞI KREDİ ORANLARI HK.

Yardımlaşma Sandığı Türk Ekonomi Bankası Kredi Faiz Oranları hakkında bilgilendirmenin yer aldığı 25.12.2019 tarih ve 404 sayılı Türk Eczacıları Birliği'nin yazısıekte dir.


CETAS İŞLEMLERİ HAKKINDA

CETAS İŞLEMLERİ HAKKINDA

İlgide kayıtlı Bölge Eczacı Odası yazımızda T.C.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Birliğimiz arasında "Adalet Bakanlığı Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol"ün 15 Ekim 2019 tarihinde imzalandığı bildirilerek; 1 Kasım 2019 tarihi itibariyle pilot uygulama kapsamında bulunan bölgelerde ve 9 (dokuz) kampus ceza infaz kurumunda reçete kayıt işlemlerinin yalnızca CETAS üzerinden yapılacağı duyurulmuştu. Genel Müdürlük tarafından Birliğimize iletilen...


Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Elektronik Reçete K...

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Elektronik Reçete Kullanımı” Konulu Yazı Hakkında

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Elektronik Reçete Kullanımı” Konulu Yazı Hakkında T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uluslararası Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından birliğimize gönderilen 25.10.2019 tarihli yazı ile, 01.11.2019 tarihinden itibarenelektronik olarak düzenlenmeyen reçetelerin Genel Müdürlük tarafından ödenmeyeceği bildirilmektedir. Genel Müdürlük tarafından gönderilen yazı ekte yer almakta olup tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız. T&...


YARDIMCI/İKİNCİ ECZACI İSTİHDAMI HAKKINDA

YARDIMCI/İKİNCİ ECZACI İSTİHDAMI HAKKINDA

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİNDEN GELEN YARDIMCI/İKİNCİ ECZACI İSTİHDAMI HAKKINDAKİ BİLGİLENDİRME YAZISI EKTEDİR.


2019 Yılı İkinci Eczacı ve Yardımcı Eczacı Çalıştırma Kriterleri hk.

2019 Yılı İkinci Eczacı ve Yardımcı Eczacı Çalıştırma Kriterleri hk.

2019 Yılı İkinci Eczacı ve Yardımcı Eczacı Çalıştırma Kriterleri hakında bilgilendirme yazısı ektedir.


Temmuz Dönemi Reçete ve Fatura Teslim Süresinin 23 Ağustos 2019 Tarihi...

Temmuz Dönemi Reçete ve Fatura Teslim Süresinin 23 Ağustos 2019 Tarihine Uzatılması Hakkında

Temmuz dönemi için reçete ve fatura teslim süresinin, Kurban Bayramı haftasına denk gelmesi nedeniyle herhangi bir mağduriyet oluşmaması adına, Birliğimiz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılan resmi başvuru ile teslim süresinin 23 Ağustos 2019 tarihine uzatılması talep edilmiş idi. Kurum tarafından 08.08.2019 (bugün) tarihinde yapılan duyuru aşağıdaki şekildedir; “Sağlık hizmeti sunucuları tarafından sunulan sağlık hizmetlerine ilişkin düzenlenen fatura/reçetelerin Kurumumuza teslim tarihinin Kurban Bayramı bitimine denk gelmesinden dolayı yaşanabilec...


Yardımlaşma Sandığı Kredi Faiz Oranlarında Yeniden İndirim

Yardımlaşma Sandığı Kredi Faiz Oranlarında Yeniden İndirim

Yardımlaşma Sandığı Kredi Faizleri hakkında bilgilendirmenin yer aldığı 29.07.2019 tarih ve 15966 sayılı yazı ekte bilginize sunulmaktadır.