YENİ BİNA, SEÇİM VE YENİ DÖNEM 09/09/2013

Değerli Meslektaşlarım;

 

            Yaklaşık 7-8 yıldır hizmet binası arayışımız vardı. Meslektaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği, park problemi olmayan, toplantı salonları, komisyon odaları, yönetim katı vs. olan mülkümüz olacak bir yer arayışı sene başında bu yeni binayı almamızla tahakkuk etti. Her ne kadar son şekline gelmeden taşınmak zorunda kalmış olsak bile son haline gelince resmi açılışını yaptığımızda çok taktir alacağımızı umuyorum. Diğer taraftan geçen yıl alınan lokalimiz bitişiğindeki Urfa evinin de tam hizmete geçmesini başarırsak meslektaşlarımızın memnuniyeti daha da artar diye düşünüyorum.

 

            Seçime gelecek olursak;

 

            Geçen hafta itibariyle bütün meslektaşlarımız seçime çağrı mektubunu almış oldular. Birçok arkadaşımız son 2-3 aydır yeni dönem ile ilgili fikrimizi sordular. Aksayan yönlerimizi ve olması gerekenleri dile getiren bir çok arkadaşımız oldu. Birçok meslektaşımızın görüş ve tavsiyelerini ve beklentilerini almış olduk.

            Genelde memnuniyetle beraber  yönetimin daha genele açılması, komisyon ve bir çok faaliyetlerin de daha kapsayıcı ve daha açık ve üretken olması gerektiği dile getirildi. Bazı arkadaşların aşırı derecede yoğun olduğu ve önümüzdeki dönemde görev ve yoğunlukların dağılmasını sağlayacak tedbirlerin alınması ve ona göre yapılanmanın gerektiği dile getirildi.

            Bu ve buna benzer tavsiyelerin doğrultusunda bizde yönetimi genele açmayı ve daha kapsayıcı olmasını, en azından oluşturulacak komisyonların teşekkülünde ve çalışmalarında bunun sağlanmasına gayret edeceğiz. Ekonomik zorlukların had safhaya geldiği bir dönemde ve eczacılarımızın yekvücut olmaya en çok muhtaç olduğu bir dönemde yapılabileceklerin en iyisini yapma gayreti içerisinde olacağız.

            Tabi oluşabilecek en iyi  tablo iyi niyetle ve yapıcı yaklaşımlarla meslekten beklentilerimize göre ve mesleki kaygı ile beliren önceliklerimizin gündeme getirilmesi ile mümkün olabilecektir. Farklı yaklaşımlar da zaten sessiz çoğunluk tarafından farklı şekilde cevabını alacaktır. Katkı verecek tüm arkadaşlarıma şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.  

            Kuvvetli ve çalışan bir yönetim geçmişte mesleğimizle ilgili vazgeçilmez  yönetmelikler ve uygulamalar, sözleşme sorunu, kanunumuzun çıkması gibi bir çok alanda etkili olduğu gibi yine bir çok konuda olumlu hizmetleri başarması en büyük dileğimizdir.

            Yeni yönetimin yeni binamızda bizleri yeni ufuklara götürme sevdalılarıyla teşekkül etmesi ve başarması dileğiyle tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

 

                                                                           Ecz.Nejdet BAYIK

                                                                                                                 BAŞKAN