SURİYELİ SIĞINMACILARA İLAÇ VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

SURİYELİ SIĞINMACILARA İLAÇ VERİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
KAMPTA KALANLAR VE KAMP DIŞINDA KENDİ İMKANLARIYLA KALANLAR BULUNMAKTADIR.BÜTÜN SIĞINMACILARA AFAD TARAFINDAN DÜZENLENMİŞ NEREDE İKAMET ETTİĞİNİ GÖSTEREN RESİMLİ KİMLİK KARTLARI DÜZENLENMİŞTİR.REÇETELER KARŞILANIRKEN BU KİMLİKLER BİZE İLAÇ VERİŞ ŞEKLİ KONUSUNDA YOL GÖSTERECEKTİR.BU KİMLİKLER OLMADAN İLAÇ VERİLMEMEKTEDİR.BUNA GÖRE;
A-KAMPTA KALANLAR:
1-İKAMET ETTİKLERİ KAMPLARIN DIŞINDA SAĞLIK HİZMETİ ALAN SIĞINMACILAR, RESİMLİ KİMLİK KARTLARI(FOTOKOPİSİ REÇETEYE EKLENECEK), REÇETE, REÇETELERİNİN YAZILDIĞI MERKEZE İLGİLİ KAMPTAKİ SAĞLIK MERKEZİNDEN SEVK KAĞIDI YADA KAMPTAN ÇIKIŞ İZİN BELGESİ VE VARSA İLAÇ KULLANIM RAPORU İLE ECZANEYE BAŞVURMALIDIRLAR.
2-YUKARDAKİ EVRAKLARI EKSİKSİZ ECZANEYE GELENLERİN İLAÇLARI, MEDULA SİSTEMİ ÜZERİNDEN DENEME GİRİŞİ YAPILARAK SUT KURALLARINA SADIK KALACAK ŞEKİLDE KARŞILANMALIDIR.
3-SİSTEMDE “YENİ REÇETE GİRİŞ” TIKLANARAK AÇILAN EKRANIN T.C. NO KISMINA 11 ADET 1 YAZILIR. ARDINDAN REÇETE ÜZERİNDEKİ BİLGİLER AYNEN GİRİLİR.2. ÖNEMLİ NOKTA KAMPTA KALANLARIN REÇETELERİ YATAN OLARAK GİRİLMELİDİR. ÇÜNKÜ KAMPTA KALANLARDAN HERHANGİ BİR KATILIM PAYI VE REÇETE KATILIM PAYI ALINMAMAKTADIR.
4-DENEME GİRİŞİ TAMAMLANAN REÇETEYE AİT ÇIKTI ALINIR. VERİLEN İLAÇLARIN KAREKODLARI MANUEL REÇETE GİRİŞ KULLANILARAK SONLANDIRILIP ÇIKTISI ALINIR.
5-RAPORSUZ REÇETELERDE İLAÇ KALEM SINIRI 4(DÖRT) ADETTİR. RAPORLU REÇETELERDE KALEM SINIRI YOKKEN İLK VERİLİŞ KUTU ADETLERİ 1(BİR) OLUP DEVAMINDA 3(ÜÇ) AYLIK OLABİLİR.
6-RAPORLU REÇETELER KARŞILANIRKEN KAMP İÇİ VE DIŞI HER İKİSİNDEDE RAPORUN ORJİNAL SAYFASININ ARKASINA İLAÇ VERİLİŞ TARİHİ, İLAÇLARIN İSİMLERİ, ADETLERİ, KULLANIŞ ADETLERİ,BİTİŞ TARİHLERİ VE VEREN ECZANENİN KAŞE VE İMZASI MUTLAKA YAZILIP ARDINDAN FOTOKOPİSİ ÇEKİLEREK İLGİLİ REÇETEYE EKLENMELİDİR.RAPOR ARKASINA YAZILMADAN KARŞILANAN İLAÇ BEDELLERİ ÖDENMEYECEKTİR.BU AYNI ZAMANDA BİR SONRAKİ İLAÇ ALIM DÖNEMİNDE FARKLI BİR ECZANEDEN ALIMDA, İLAÇLARIN FAZLA ALINMASINI ÖNLEMEK İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİDİR.
7-AY SONUNDA KAMPTA KALANLAR İLGİLİ KAYMAKAMLIKLARA AYRI AYRI FATURA EDİLMELİDİR.
B-KAMP DIŞINDA İKAMET EDENLER:
1-      RESİMLİ KİMLİK KARTI(FOTOKOPİSİ REÇETEYE EKLENECEK),REÇETE VARSA İLAÇ KULLANIM RAPORU İLE ECZANEYE BAŞVURMALIDIR.
2-      SİSTEMDE “YENİ REÇETE GİRİŞ” TIKLANARAK AÇILAN EKRANIN T.C. NO KISMINA 11 ADET 1 YAZILIR. ARDINDAN REÇETE ÜZERİNDEKİ BİLGİLER AYNEN GİRİLİR.KAMP DIŞINDA KALANLARIN REÇETELERİ AYAKTAN SEÇİLEREK DENEME GİRİŞİ YAPILMALIDIR.ÇIKTI ÜZERİNDEKİ ECZANEYE ÖDEMESİ GEREKEN TUTAR AYNEN ALINMALI BU TUTARIN ÜZERİNE MUAYENE ÜCRETİ ALINMAMALIDIR.
3-      RAPORSUZ REÇETELERDE İLAÇ KALEM SINIRI 4(DÖRT) ADETTİR. RAPORLU REÇETELERDE KALEM SINIRI YOKKEN İLK VERİLİŞ KUTU ADETLERİ 1(BİR) OLUP DEVAMINDA 3(ÜÇ) AYLIK OLABİLİR.
*KAMP İÇİNDE VE DIŞINDA KALANLAR DEVLET HASTANELERİNDEN ALDIKLARI SEVKLE ÖZEL HASTANELERE DE GİDEBİLECEKLERDİR.
DOSYA DÜZENLENİRKEN DİKKAT EDİLECEKLER:
1-LİSTELER VE FATURALAR KAMP İÇİ VE KAMP DIŞI OLARAK AYRI YAPILACAKTIR.
2-KAMP İÇİ LİSTELER VE FATURALARDA DA AYRI KAMPLARDAN REÇETELER VARSA, ONLARDA İLGİLİ KAYMAKAMLIKLARA AYRILARAK FATURALANDIRILACAKTIR.
3-FATURA BEDELLERİNDEN TOPLAM REÇETE KATILIM PAYI DÜŞÜRELECEK, REÇETE SAYISI 0,25TL İLE ÇARPILARAK (%18 KDV DAHİL OLARAK) ECZ. HİZMET BEDELİ EKLENECEKTİR.
4-HER ECZANENİN KENDİ İSKONTOSUGEÇERLİDİR.
5-FATURA VE LİSTELER 2 NÜSHA DÜZENLENECEKTİR.REÇETELER İLE PEMBE DOSYALARA SABİTLENECEK VE HER AYIN 15 İNE KADAR ECZACI ODASINA İNCELENMEK ÜZERE TESLİM EDİLECEKTİR.
6-TESLİM EDİLEN DOSYALARIN FATURA ALTI GENEL TOPLAMININ %1,825 İ ODAYA KOMİSYON ÜCRETİ OLARAK ÖDENECEKTİR.BU %1,8255 İN İÇİNDE %0,825 DAMGA VERGİSİ DE ODA TARAFINDAN MALİYEYE ÖDENECEĞİ İÇİN DAHİLDİR. FATURALARDAN BU NEDENLE AFAD TARAFINDA BİR KESİNTİ OLMADAN ÖDENMESİ YAPILACAKTIR. İLÇE ECZANELERİ DAMGA VERGİSİNİ ÖDEYİP MAKBUZUYLA BİRLİKTE ODAYA TESLİM EDECEKLERDİR. BU DURUMDA SADECE % 1 KOMİSYON ÜCRETİ ÖDENECEKTİR.
ÖDEME 1 AY İÇERSİNDE YAPILACAKTIR.
7-LİSTELER EKTE SUNULAN LİSTE KULLANILARAK DÜZENLENECEĞİ GİBİ , İSTENİLEN BİLGİLERİN EKSİK OLMAMASI KAYDİYLE PAKET PROGRAMLARDAN ALINARAK DA ÇIKARILABİLİR.
8-FATURA
KAMPİÇİ: ………… KAYMAKAMLIĞI AFET VE ACİL DURUM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ
KAMP DIŞI: ŞANLIURFA VALİLİĞİ AFET VE ACİL DURUM İL MÜDÜRLÜĞÜ
Tutar                          :………………..
iskonto                      :…………………                                                                                                                      
%20 katılım payı      :…………………
Ödenecek tutar       :…………………
 Eczane hizmet bedeli(reçete adedix0,25 % 18 Kdv Dahil)
 
-Reçete katılım payı(Hastane kısmı hariç reçete muayene ücreti faturadan düşülecek.)
 
Toplam Ödenecek Tutar:
                              
 
SUT KOMİSYONU
Ecz.Şevket HAMAVİOĞLU
Ecz.Pınar KUŞ (ATGÜDEN)
Ecz.Cüneyd YAVUZ
Ecz.M.Ali ÜÇKÖK
Komisyon Koordinatörü : Ecz.Mehmet FİTKİ

LİSTE ÖRNEĞİ