İTS SİSTEMİNİN KESİNTİSİ HK.

 

 

İTS SİSTEMİNİN KESİNTİSİ HK.
 
Değerli meslektaşlarım.
Bilindiği gibi Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 20.06.2013’te www.iegm.gov.tr adresinde yayınlanan duyuruda 24/06/2013 saat 20:00 ile 29/06/2013 saat 24:00 arasında mevcut çalışan sistemler kapatılarak; tüm verilerin yeni veri sistemine aktarılacağı bildirilmişti.
Bu aktarım aşamasında İTS sisteminin kesintiye uğramasından dolayı reçete kayıt işleminde karekodların okutulmasında belirtilen tarihlerde onaya alınamayacaktır. Yapmanız gereken işlemler:
1-İTS sistemindeki problem giderilinceye kadar, depolardan ilaç sevkiyatı yapılacaktır. Gelen ilaçların faturasına ait İTS mal alım işlemini  yapmayın. İTS mal alım işlemini sistem normale döndükten sonra depoyla irtibata geçerek yapınız.
2-Medulada reçete kayıt işleminden sonra “İTS Karekod işlemleri” butonuna basarak ilaçlara ait karekodları açılan pencereye okutunuz ve “Listele” butonuna basınız. Daha sonra “İTS satış Bildirimi” butonunu tıklayın. Onay alınamayacaktır ancak ilaçlara ait karekod bilgileri bu sayfada kayıtlı kalacaktır.
3-Sistem normale döndükten sonra İTS mal alımını takiben, medulada reçete kontrolden onay alınamayan bu reçetelerin İTS satış bildirimini yapabilirsiniz.
4-İhtiyaten karekodları keserek reçete çıktılarına iliştirip sistem açıldıktan sonra işlem yapabilirisiniz.
5-Hastalara verdiğiniz ilaçlara ait reçetelerinizi karekod sonlandırması yapılamadığından silmeyiniz.
 
                                                                                                                          Ecz.Mehmet FİTKİ